PROGRAMACIÓN

XUÑO 2014

CINEMA E FILOSOFÍA
Programado por Gonzalo Pallares

Mércores 4 de xuño ás 21:30 no Pichel
A rúa paralela
(Die Parallelstraße, Ferdinand Khittl, República Federal Alemá, 1962, 86’, VOSG)

Mércores 11 de xuño ás 21:30 no Pichel
O criado
(The Servant, Joseph Losey, Reino Unido, 1963, 116′, VOSG)

Mércores 18 de xuño ás 21:30 no Pichel
Primeiros traballos
(Rani Radovi, Želimir Žilnik, Iugoslavia, 1969, 87′, VOSG)

Sábado 21 de xuño a partir das 19.30 no Pichel
FESTA DE 13º ANIVERSARIO DO CINECLUBE DE COMPOSTELA

19.30 | Teatro
BERLÍN, de Lou Reed (Histeria Teatro)

20.30 | Proxeccións
Duck Amuck (Chuck Jones, EUA, 1953′, 7′, VOSG)
O substituto (Surogat, Dušan Vukotić, Iugoslavia, 1961, 10′, VO)
Rexeitado (Don Hertzfeldt, EUA, 2000, 9′, VOSG)

21.30 | Concertos
THE LOST OMELETTE-MAKERS (Galiza)
PUTAN CLUB (Franza)
ROLANDO BRUNO Y SU ORQUESTA MIDI (Arxentina)

01.30 | Picadiscos
DJ’S ORDE & PROGRESO

Mércores 25 de xuño ás 21:30 no Pichel
O día dos idiotas
(Tag der Idioten, Werner Schroeter, República Federal Alemá, 1981, 110′, VOSG)

PROXECCIÓNS ESPECIAIS DE CURTAMETRAXES CHECAS E POLACAS
Programadas por Fundacja Obserwatorium e Kino Varšava

Xoves 26 de xuño ás 17:00 en Itaca
En San Vicente
(Na świętego Wincentego, Stachu Furman, Polonia, 2011, 5′, V.O.S.I.)
Cor non-stop
(Non-stop kolor, Maria Sadowska, Polonia, 2007, 35′, V.O.S.I.)
Ven a min
(Przyjdź do mnie, Ewa Banaszkiewicz, Polonia, 2009, 31 ‘, V.O.S.I.)
Rondó
(Rondo, Artur Kordas, Polonia, 2012, 6′, V.O.S.I.)
Non teñas medo do cuarto escuro
(Ciemnego pokoju nie trzeba się bać, Don’t Be Afraid of the Dark Room, Kuba Czekaj, Polonia, 2009, 35′, V.O.S.I.)
Tres para a toma
(Trójka do wzięcia, Bartek Konopka, Polonia, 2006, 39′, V.O.S.I.)

Venres 27 de xuño ás 17:00 en Itaca
Basia de Podlasia
(Basia z Podlasia, Aleksander Dembski, Polonia, 2011, 27′, V.O.S.I.)
A estrada interior
(Droga wewnętrzna, Dorota Lamparska, Polonia, 2006, 37′, V.O.S.I.)
A risa
(Smích, Petr Vodička, República Checa, 8′, V.O.)
Televisión
(Televize, Martin Šojdr, República Checa, 7′, V.O.)
Dous cuartos
(Dva pokoje, Marek Sýkora, República Checa, 8′, V.O.),
A chave
(Klíč, Adéla Tanzerová, República Checa, 2011, 7′, V.O.)
Rosa
(Růže, Ladislav Plecitý, República Checa, 2010, 10′, V.O.)
O último da especie
(Poslední z rodu, Matěj Forejt, República Checa, 2010, 7′, V.O.)