CartacesArchive for the ‘’ Category

Novembro 2017

Domingo, Outubro 29th, 2017

[Cartaz de Edita R. Oca]

Mércores 1 de novembro ás 21:30 no Pichel
A cura
(キュア [Kyua], Kiyoshi Kurosawa, Xapón, 1997, 111′, VOSG)

Mércores 8 de novembro ás 21:30 no Pichel
Os nenos lobo Ame e Yuki 
(おおかみこどもの雨と雪 [Ōkami Kodomo no Ame to Yuki], Mamoru Hosoda, Xapón, 2012, 117′, VOSG)

Mércores 15 de novembro ás 21:30 no Pichel
O home no cadro 
(Человек в рамке [Chelovek v ramke], Fyodor Khitruk, Unión Soviética, 1966, 10′, VOSG)
As plumas da grúa
(Журавлиные перья [Zhuravlinye perya], Ideya Garanina, Unión Soviética, 1977, 10′, VO)
A harmónica de cristal
(Стеклянная гармоника [Steklyannaya garmonika], Andrey Khrzhanovskiy, Unión Soviética, 1968, 19′, VOSG)
Conto de contos
(Сказка сказок [Skazka skazok], Yuriy Norshteyn, Unión Soviética, 1979, 29′, VOSG)

Mércores 22 de novembro ás 21:30 no Pichel
Roma, cidade aberta 
(Roma, città aperta, Roberto Rossellini, Italia,1945, 103′, VOSG)
Xornadas contra a represión. En colaboración con A Gentalha do Pichel, CSOA Escarnio e maldizer e CSA do Sar

Mércores 29 de novembro ás 21:30 no Pichel
Praza Euner
(As Utópicas, Virxinia Polke e David Castro, 2017)
Coa presenza das directoras

■ Preme na imaxe para descargar o cartaz en pdf

Outubro 2017

Xoves, Setembro 28th, 2017

 

[Cartaz de Edita R. Oca]

PROGRAMACIÓN

Mércores 4 de outubro ás 21:30 no Pichel
Arrabaldes
(Окраина [Okraina], Boris Barnet, URSS, 1933, 98′, VOSG)

Mércores 11 de outubro ás 21:30 no Pichel
Cinema-Verdade 21o: Lenin
(Кино-Правда 21ая: Ленинская [Kino-Pravda 21aia: Leninskaia], Dziga Vertov, URSS, 1925, 23′, VOSG)
Turksib
(Турксиб [Turksib], Viktor Turin, URSS, 1929, 77′, VOSG)

Mércores 18 de outubro ás 21:30 no Pichel
25 de outubro, o primeiro día
(25е- первый день [25e- pervyy den], Yuriy Norshteyn / Arkadiy Tyurin, URSS, 1968, 8′, VOSG)
Carta de Siberia
(Lettre de Sibérie, Chris Marker, Francia, 1958, 57′, VOSG)

Mércores 25 de outubro ás 21:30 no Pichel
Bambule
(Bambule, Eberhard Itzenplitz, RFA, 1970, 90’, VOSG)

■ Preme na imaxe para descargar o cartaz en pdf

Setembro 2017

Luns, Setembro 4th, 2017

Misha Bies Golas Colectivo Agrocuir Ulloa Jane's Walk Santiago

[Cartaz de Misha Bies Golas]

PROGRAMACIÓN

Mércores 6 de setembro ás 21:30 no Pichel
A voda do meu irmán
(My Brother’s Wedding, Charles Burnett, EUA, 1983, 77′, VOSG)
En colaboración con Jane’s Walk Santiago de Compostela e A.VV. As Marias

Mércores 13 de setembro ás 21:30 no Pichel
Algie o mineiro
(Algie the Miner, Alice Guy / Harry Schenck / Edward Warren, EUA, 1912, 10′, VOSG)
A diferenza dos demais
(Anders als die Andern, Richard Oswald, Alemaña, 1919, 51′, VOSG)
En colaboración co Colectivo Agrocuir da Ulloa. Con presenza de membros do colectivo.

Mércores 20 de setembro ás 21:30 no Pichel
Nadal, EUA
(Christmas, U.S.A., Gregory Markopoulos, EUA, 1949, 13′, VO)
Dúas veces home
(Twice a Man, Gregory Markopoulos, EUA, 1964, 45′, VO)
En colaboración co Colectivo Agrocuir da Ulloa

Mércores 27 de setembro ás 21:30 no Pichel
Arde París
(Paris Is Burning, Jennie Livingston, EUA, 1990, 87′, VOSG)
En colaboración co Colectivo Agrocuir da Ulloa

■ Preme na imaxe para descargar o cartaz en pdf

Xuño 2017

Luns, Xuño 5th, 2017

[Cartaz de Edita R. Oca]

PROGRAMACIÓN

Mércores 7 de xuño ás 21:30 no Pichel
Os mellores temas
(Los mejores temas, Nicolás Pereda, México/Canadá/Países Baixos, 2012, 103′, VO)

Mércores 14 de xuño ás 21:30 no Pichel
O reno branco
(Valkoinen peura, Erik Blomberg, Finlandia, 1952, 74′, VOSG)

Mércores 21 de xuño ás 21:30 no Pichel
Estación do Cairo
(باب الحديد [Bāb al-Ḥadīd], Youssef Chahine, Exipto, 1958, 77′, VOSG)

Mércores 28 de xuño ás 21:30 no Pichel
Marcado para matar
(殺しの烙印 [Koroshi no rakuin], Seijun Suzuki, Xapón, 1967, 91’, VOSG)

■ Preme na imaxe para descargar o cartaz en pdf

Maio 2017

Domingo, Abril 30th, 2017

[Cartaz de Misha Bies Golas]

PROGRAMACIÓN

Mércores 3 de maio ás 21:30 no Pichel
Arrolo interrompido
(Broken Lullaby, Ernst Lubitsch, EUA, 1932, 76′, VOSG)

Mércores 10 de maio ás 21:30 no Pichel
Sesión especial para a festa do 17: Falas raras.

Mércores 17 de maio ás 21:30 no Pichel
Carta de amor
(恋文 [Koibumi], Kinuyo Tanaka, Xapón, 1953, 98′, VOSG)

Mércores 24 de maio ás 21:30 no Pichel
A cadaquén o seu
(To Each His Own, Mitchell Leisen, EUA, 1946, 122′, VOSG)

Mércores 31 de maio ás 21:30 no Pichel
Ás
(Крылья [Krylya], Larisa Shepitko, URSS, 1966, 85′, VOSG)

■ Preme na imaxe para descargar o cartaz en pdf

16ª Festa Aniversario

Martes, Abril 11th, 2017

16 festa cineclube

Sábado 22 de abril a partir das 19:00h no Pichel 
Festa do 16º aniversario do Cineclube de Compostela

19.00 | Proxeccións
O señor Jazz mozo
(Young Mr. Jazz, Hal Roach, EUA, 1919, 10′, VOSG)
Those were the Days
(Those were the Days, Aki Kaurismäki, Finlandia, 1992, 4′, VO)
Mentres teñamos a embriaguez
(Pourvu qu’on ait l’ivresse, Jean-Daniel Pollet, Francia, 1958, 20′, VO)

21.00 | Concertos | Entrada para as bandas: de 5 euros a 8 euros
MOUNQUP
GUATEQUE ESCAMPE
LAMPREA EXPLOSIVA

00.30 | Picadiscos
Sesión DJ Chapaev

Abril 2017

Mércores, Marzo 29th, 2017

[Cartaz de Misha Bies Golas]

PROGRAMACIÓN

Mércores 5 de abril ás 21:30 no Pichel
Colaboración co MelonaFest #2

Sesión de curtametraxes experimentais musicadas por Lois G. Carlín e Montaña Muerte
Sinfonía diagonal
(Symphonie Diagonale, Vikking Eggeling, Alemaña, 1924, 7′, VO)
Intento de estudo visual sobre un arabesco
(Essai d’étude visuelle sur une arabesque, Germaine Dulac, Francia, 1929, 8′, VO)
Sincromía Nº 4: Escape
(Synchromy No. 4. Escape, Mary Ellen Bute / Bill Nemeth / Ted Nemeth, EUA, 1937, 4′)
Dinámica de radio
(Radio Dynamics, Oskar Fischinger, EUA, 1942, 4′)
Fases da forma IV
(Form Phases IV, Robert Breer, EUA, 1954, 3′)
Luces
(Lights, Marie Menken, EUA, 1966, 6′)
Feedback Estroboscopia
(Feedback Stroboscopie, Dominique Belloir, Francia, 1975, 5′)
Acariño galaico (De barro)
(Acariño galaico (De barro), José Val del Omar, Estado Español, 1961, 36’)

Mércores 19 de abril ás 21:30 no Pichel
Imperial Eyes
(Imperial Eyes, Pablo Marte, País Vasco, 2015, 52′, VO)
Coa presenza do director

Sábado 22 de abril a partir das 19:00h no Pichel 
Festa do 16º aniversario do Cineclube de Compostela
MOUNQUP
GUATEQUE ESCAMPE
LAMPREA EXPLOSIVA

Mércores 26 de abril ás 21:30 no Pichel
O rito da filla
(Daughter rite, Michelle Citron, EUA, 1980, 53′, VOSG)

■ Preme na imaxe para descargar o cartaz en pdf

Marzo 2017

Martes, Febreiro 28th, 2017

[Cartaz de Misha Bies Golas]

PROGRAMACIÓN

Mércores 1 de marzo ás 21:30 no Pichel
No perigo e na angustia máis forte, o camiño do medio leva á morte
(In Gefahr und größter Not bringt der Mittelweg den Tod, Alexander Kluge e Edgar Reitz, RFA, 1974, 86’, VOSG)

Mércores 8 de marzo ás 21:30 no Pichel
Elefante
(Elephant, Alan Clarke, Reino Unido, 1989, 39′, VO)
Estrada
(Road, Alan Clarke, Reino Unido, 1987, 62′, VOSG)

Mércores 15 de marzo ás 21:30 no Pichel
A seguridade interior
(Die innere Sicherheit, Christian Petzold, Alemaña, 2000, 106′, VOSG)

Mércores 22 de marzo ás 21:30 no Pichel
Filme
(Film, Alan Schneider, EUA, 1965, 22′, VO)
Un home que dorme
(Un homme qui dort, Bernard Queyssane, Francia, 1974, 77′, VOSG)

Mércores 29 de marzo ás 21:30 no Pichel
Mediterráneo
(Méditerranée, Jean-Daniel Pollet, e Volker Schlöndorff, Francia, 1963, 42′, VOSG)
A orde
(L’ordre, Jean-Daniel Pollet, Francia, 1973, 40′, VOSG)

■ Preme na imaxe para descargar o cartaz en pdf

Febreiro 2017

Luns, Xaneiro 30th, 2017

[Cartaz de Edita R. Oca]

PROGRAMACIÓN

Mércores 1 de febreiro ás 21:30 no Pichel
Clase de loita
(Classe de lutte, Grupo Medvedkine de Besançon, Francia, 1969, 40’, VOSG)
Sochaux, 11 de xuño de 1968
(Sochaux, 11 juin 1968, Grupo Medvedkine de Sochaux, Francia, 1970, 19′, VOSG)
Posto que vos dín que é posíbel
(Puisqu’on vous dit que c’est possible, Autoría colectiva, Francia, 1973, 47’, VOSG)

Mércores 8 de febreiro ás 21:30 no Pichel
TRACTORA COOP: TRABALLOS 2014/2016
Gold 20
(Gold 20, Ainara Elgoibar, País Vasco, 2015, 17′, VO)
Pasaia bitartean
(Pasaia bitartean, Irati Gorostidi, País Vasco, 2015, 51′, VOSE)
Lycisca [work in progress]
(Lycisca, Gerard Ortín, País Vasco, 2016, 43′, VO)
Coa presenza de Ainara Elgoibar, Gerard Ortín, Vicente Vázquez e Usue Arrieta, membros de Tractora Coop.

Mércores 15 de febreiro ás 21:30 no Pichel
Carruaxe a Viena
(Kocár do Vídne, Karel Kachyňa, Checoslovaquia, 1966, 78′, VOSG)

Mércores 22 de febreiro ás 21:30 no Pichel
Os salteadores
(Szegénylegények, Miklós Jancsó, Hungría, 1966, 90′, VOSG)

■ Preme na imaxe para descargar o cartaz en pdf

Xaneiro 2017

Mércores, Xaneiro 4th, 2017

 Misha Bies Golas

[Cartaz de Misha Bies Golas]

PROGRAMACIÓN

Mércores 11 de xaneiro ás 21:30 no Pichel
As mans negativas
(Les mains négatives, Marguerite Duras, Francia, 1978, 14′, VOSG)
Libro perdido atopado
(Lost Book Found, Jem Cohen, EUA, 1996, 35′, VOSG)

Mércores 18 de xaneiro ás 21:30 no Pichel
Branca de neve
(Branca de Neve, João César Monteiro, Portugal, 2000, 75′, VOSG)

Mércores 25 de xaneiro ás 21:30 no Pichel
Linguas desatadas
(Tongues Untied, Marlon Riggs, EUA, 1989, 55′, VOSG)

■ Preme na imaxe para descargar o cartaz en pdf